Home

Gymnázium nebo lyceum

Co je lepsi? Gymnazium nebo lyceum? Odpovědi

Co je lepsi? Gymnazium nebo lyceum? Jsem druhym rokem na sestiletem gymplu. Nektere obory mi vylozene nejdou(chemie, biola, fyzika). Navic pochybuji o kvalite skoly kdyz vidim jaci lide se tam dostali. Uvazuji o tom ze bych prestoupila na ekonomicke lyceum, ktere mi pripada hodne zajimave. Navic tam je i praxe. Jaky na to mate nazor vy lyceum -- obecně odborná příprava Gymnázium je všeobecná příprava na vysokou školu, většinou těžší než lyceum. Lycea jsou zaměřená na konkrétní obor (technické, ekonomické, pedagogické, zdravotnické, přírodovědné, vojenské...) -- takže jsou zde rozšířené odborné předměty na úkor všeobecného gymnaziiního vzdělání Dobrý den, jsem bývalá studentka osmiletého gymnázia a letos, po čtyřech letech jsem se rozhodla jít na zdravotnické lyceum. Proto by mě zajímalo, co je náročnější. Jestli gymnázium, na kterém jsem už byla nebo lyceum, na které jdu. Polovina lidí mi totiž říká, jáké to pro mě bude leháro a že to zvládnu levou zadní, když jdu z gymplu, zatímco druhá.

Lyceum nebo gymnázium, rozdíl? - Poradte

Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazium? Ja měla pocit, že lyceum je vlastne gymnázium se zaměřením na nějaký obor, tedy s těmi předměty navíc. Třeba je technické lyceum, prý tam je těžší udělat přijímací než na všeobecný gympl Téma: Přírodovědné lyceum x gymnázium: gerda: 30.4.2019 18:14: Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazium... Monty: 30.4.2019 18:26: Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazi... gerda: 30.4.2019 20:51: Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazium... Pruhovaná: 30.4.2019 18:38: Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazi... Okolík: 30.4.2019 19:3 Gymnázium, nebo odborná škola? Věříte, že vaše dítě s přehledem zvládne střední školu? Vybírejte takovou, která má kvalitní výuku cizích jazyk Střední škola - Waldorfské lyceum, Praha 4,. Přijímačky se však nedělají jen na gymnázia a lycea, přistupují k nim i střední školy s velkým zájmem uchazečů, třeba ty zaměřené na informační technologie nebo ekonomiku. Než začnou rodiče a děti s přípravou, je dobré si zjistit, jakou formu přijímačky mají, z jakých předmětů se konají a jaký byl v minulém roce převis uchazečů o danou školu Gymnázium nebo zdravotnické lyceum ? Ahoj, budu mít na pololetním vysvědčení 4 dvojky a stejné vysvědčení jsem měla i v osmé třídě. Ještě moc nevím, co bych chtěla dělat, ale docela se zajímám o zdravotnictví tak mě napadlo jít na zdravotnické lyceum a pak dělat třeba zubní hygienistku nebo fyzioterapeutku

1) Gymnázium. Studium na gymnáziu se zaměřuje na množství probrané látky s důrazem na dobrý prospěch. Zpravidla zde najdete i všelijaké dobrovolné předměty typu latina, debatní liga, matematické a jazykové kurzy, sportovní aktivity a mnoho dalšího Přestože používá lyceum jiné metody výuky, uplatnění budeš mít podobné jako absolvent gymnázia - tvou první volbou tak bude pokračování ve studiu na univerzitě. Díky profilaci, kterou si vybereš ve třetím ročníku, získáš výhodu na technických nebo přírodovědných univerzitách Gymnázium, které najdete kousek od Pražského hradu, už řadu let láká studenty, pro které je učení se zábava. Hlavním cílem školy totiž není nalít do dětí co nejvíc vědomostí, ale rozvíjet jejich intelektové a osobnostní předpoklady Lyceum je opravdu křížené s gymplem, ale ani z jednoho pořádně nic neumíš, protože na ty odborné předměty tam nezbývá tolik času. odpovědět 19

Co je náročnější? Lyceum nebo gymnázium

Obchodní akademie vs. ekonomické lyceum Za 4 dny nastupuji na střední školu obor obchodní akademie. Nedávno jsem zjistila, že škola je průměrná a že mám rozhodně na víc(hodně lidí mi to říká) Zdravotní škola nebo gymnázium už rozebírají maminky na webu eMimino. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti Profesní či studijní ambice uchazeče po ukončení střední školy by měly být rozhodujícím kritériem pro výběr jejího vhodného typu Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 A.K.Vitáka 452 569 43 Jevíčko +420 461 327 831 info@gymjev.c Osmileté gymnázium; Čtyřleté gymnázium; Pedagogické lyceum; Předškolní a mimoškolní pedagogika; Ilustrační testy; Přípravné kurzy; Studijní obory. Osmileté gymnázium; Čtyřleté gymnázium; Pedagogické lyceum; Předškolní a mimoškolní pedagogika; Pro pedagogy. Týdenní plán práce; Rozvrhy. Rozvrhy; Suplování; Úřední deska. Pracovní příležitost

Gymnázium a SOŠPg Jeronýmova je všeobecné gymnázium v Liberci se čtyřletým a osmiletým studiem a střední odbornou školou pedagogickou. Budova gymnázia byla založena roku 1933 v Jeronýmově ulici v městské části Horní Růžodol Josefem Votočkem , prvním českým starostou Horního Růžodolu Inzerát Učebnice (Gymnázium, Lyceum) v okrese Most, cena dohodou, od Morgi 7 na Sbazar.cz. Popis: Dobrý den, prodávám učebnice ze střední školy. Vhodné pro gymnázia, nebo lycea. Ceny a stav učebnic jsou uvedené v obrázku příspěvku Gymnaziální obor s odbornými předměty. Výuka skoro jako gymnázium, ale s odbornými ekonomickými předměty. Dáme ti i kvalitní základy biologie a dalších předmětů, takže můžeš po škole zamířit na jakoukoliv univerzitu

Gymnázium a Střední odbornou školu pedagogickou v Čáslavi tvoří dvě součásti, Gymnázium (osmileté a čtyřleté) a Střední odborná škola pedagogická (Předškolní a mimoškolní pedagogika a Pedagogické lyceum). Gymnázium bylo založeno v roce 1880, Střední odborná škola pedagogická v roce 1975 Jméno: Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín, p.o. Adresa: Legionářů 813/1, Hodonín, 69501 Typ školy: Veřejná Web: www.goah.cz. Škola poskytuje kvalitní všeobecné i ekonomické vzdělání. Studenti mají celou řadu možností jak se zapojit do dění na škole Anglické gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola, s.r.o. Gorkého 867 530 02 Pardubice +420 466 303 083 info@agys.c Jako prioritní zvolilo všeobecné nebo všeobecně odborné vzdělávání (obory gymnázií a lyceí) 22,7 % žáků 9. ročníků (tedy 78 % všech uchazečů o gymnázium nebo lyceum), dalších 6,3 % jako výhradně druhou volbu. Na obory SOŠ (obory typu M s výjimkou lyceí) podalo alespoň jednu z přihlášek celkem 54,6 % žák

Včerejší školy stále častěji mění svá jména na gymnázium nebo lyceum, i když si vždy neuvědomují, jak se liší od sebe navzájem. Ne každý může určit, v čem tento rozdíl skutečně spočívá. Mnozí si jsou naprosto jisti, že gymnázium se vyznačuje humanitárním zaměřením a že lyceum má technický profil V moderním vzdělávacím prostředí se rodiče budoucích prvňáků ztratí v různých typech vzdělávacích institucí - škola, lyceum, gymnázium Jaký je mezi nimi rozdíl? Navrhujeme zaměřit se na koncept Lyceum. Jak se liší od ostatních vzdělávacích institucí a co je výhodou studia v lyceu, přečtěte si náš článek Lyceum není (nebo by nemělo být) žádná ulejvárna, ale taky to není zápřah jako na gymnázium. P.S. Když jsem se já rozhodovala, na kterou školu jít, taky jsem hodně přemýšlela. A lyceum jsem si zvolila právě kvůli tomu, že to není tak všeobecné jako gymnázium, ale zároveň to není tak odborně zaměřené jako OA Momentálně chodím do kvarty na jedno gymnázium, ale školu budu muset teď měnit tak či tak, protože mi nesedí aktuální zaměření. Zajímalo by mě, jestli mě na studium medicíny připraví lépe všeobecné gymnázium, nebo střední průmyslová škola (obor přírodovědné lyceum). Dík

(07.12.2012 02:37:05, Inkvizitor) Pro další studium je jednoznačně nejvhodnější kvalitní gymnázium. Co se týče oboru zdravotnické lyceum, tak myšlenka je dobrá, ale realizace obvykle pokulhává tím, že je realizováno na SZdŠ, čímž jsou faktické znalosti v klíčových předmětech vesměs horší než znalosti studentů z gymnázií Každý žák má právo podat 2 přihlášky, tedy buď na 2 různé střední školy anebo na 2 různé obory jedné střední školy (u nás např. jednu na Gymnázium a druhou na Pedagogické lyceum nebo třeba první na obor Předškolní a mimoškolní pedagogika a druhou na Pedagogické lyceum) VOŠ ,SOŠP a Gymnázium. PEDAGOGICKÉ LYCEUM 78 - 42 - M/03 Pojetí studia. Čtyřletý obor vzdělání zakončený maturitní zkouškou je určen žákům, kteří po absolvování oboru chtějí pokračovat ve vysokoškolském studiu především humanitního, pedagogického nebo uměleckého zaměření Gymnázium je součástí rozsáhlé sítě škol spravovaných Agenturou pro francouzské vzdělávání v zahraničí (Agence pour l'enseignement français à l'étranger, AEFE). Pražské lyceum osobitým způsobem spojuje zásady francouzského školství s vlivy českého prostředí. Mezi jeho žáky lze nalézt příslušníky.

Gymnázium je součástí rozsáhlé sítě škol spravovaných Agenturou pro francouzské vzdělávání v zahraničí (Agence pour l'enseignement français à l'étranger, AEFE). Pražské lyceum osobitým způsobem spojuje zásady francouzského školství s vlivy českého prostředí Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov Jirsíkova 244, 393 01 Pelhřimov. Tel.: 565 301 940, Fax: 565 325 654. Kompletní kontaktní informace Nabízené obory. Při zakládání naší školy jsme byli mj. inspirováni také americkými highschools, pro které je typická široká škála předmětů a jejich různých úrovní s tím, že si žáci sami vybírají a nastavují jak jednotlivé předměty, tak i jejich úroveň v jednotlivých variantách

Obor Pedagogické lyceum bude otevřen v září 2021, informace k přijímacímu řízení. Studium na Pedagogickém lyceu je čtyřleté, zakončené maturitní zkouškou. Studenti lycea jsou připravováni k vysokoškolskému studiu především na humanitně zaměřených VŠ, nebo pro povolání asistent pedagoga Waldorfské lyceum je všeobecně vzdělávací školou zakončenou maturitou, která vás podobně jako gymnázium připraví na studium vysoké školy nebo jiné formy pomaturitního studia. Vedle úplné skladby všeobecně vzdělávacích předmětů je součástí vzdělávání široká paleta uměleckých a prakticko-řemeslných kurzů. Nebo se tyto věci mohu naučit i od mamky? zeptala jsem se. Upřímně, moc se mi do toho nechtělo. Povinná by byla pouze v případě, že by se tvé geny probudily ve tvých 10 či 14 letech, což nenastalo. I přesto se na Lyceum hlásí hodně studentů, jelikož vás, kteří se proměňujete později, je čím dál tím víc Nabídka zaměstnání. Akademické gymnázium vypisuje výběrové řízení na pozici školního psychologa / školní psycholožky na poloviční úvazek. Nástup možný ihned. Své nabídky s CV můžete zasílat e-mailem na adresu agstepanska@agstepanska.cz.Podrobnější informace o nabízených pracovních pozicích můžete obdržet na tel. 221 421 936 absolvent oboru Ekonomické lyceum, maturoval v roce 2010 Díky lyceu jsem měl na začátku studia v ekonomii náskok před absolventy gymnázia a rozhodně jsem nebyl ztracený ani v úvodních předmětech týkajících se práva nebo veřejné správy. Celý příbě

Jak se gymnázium liší od lyceum? kurikulum lyceum a

DOD: 14. 11. 2020 a 3. 12. 2020. Den pro lyceum 15. 1. 2021. Gymnázium je zaměřeno všeobecně nebo humanitně. Kombinované lyceum je se zaměřením přírodovědným nebo technickým. Kroužek španělského jazyka, sportovní kroužky, fotografický a včelařský kroužek Den pro lyceum, 15. 1 2021. Gymnázium je zaměřeno všeobecně nebo humanitně. Kombinované lyceum je se zaměřením přírodovědným nebo technickým. Kroužek španělského jazyka, sportovní kroužky, fotografický a včelařský kroužek. Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám, přijímací zkoušky nanečisto. Spolupráce s.

Lyceum je skoro jako gymnázium, ale mnohem lepší. Na technickém lyceu se totiž naučíš spoustu praktických dovedností už během studia. Vybereš si jednu z 5 specializací, a ať už to půjde o Počítačové sítě, Kybernetiku nebo Webdesign, ve světě IT se rozhodně neztratíš Alternativní střední škola nabízející čtyřletý maturitní obor kombinované lyceum s humanitní či přírodovědnou specializací. Vzdělávání zaměřené na osobnostní rozvoj, široký vzdělanostní základ s důrazem na vnitřní motivaci Absolvent ŠVP Školní vzdělávací program pro pedagogické lyceum je připraven k dalšímu vzdělávání na vysokých a vyšších odborných školách, zejména v oborech pedagogika, psychologie, sociální pedagogika a sociální práce nebo v oborech připravujících učitele a vychovatele

1. 2021 vždy od 17:00 hod. Škola nemá bezbariérový přístup. Cizím jazykem je vždy AJ. Součástí kritérií PŘ u oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika je mluvený projev. U oborů Pedagogické lyceum a Gymnázium druhý cizí jazyk z nabídky NJ, ŠJ a FJ. V Gymnáziu hudební nebo výtvarné zaměření podle volby uchazeče Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. PaedDr Pedagogické lyceum (78-42-M/03) Pedagogické lyceum je typ obecné přípravy na vysoké školy či vyšší odborné školy, zejména na pedagogické a další humanitní obory. Přímé pracovní uplatnění je asistent pedagoga a podle studované specializace i v oblasti zájmového vzdělávání. Charakteristické pro obor jsou dva jazyky (anglický a německý), základ všeobecně.

Obchodní akademie, gymnázium nebo lyceum? - Diskuze

1. Zdravotnické lyceum 78-42-M/04 - Zdravotnické lyceum (denní) Představení oboru; Organizace studia: čtyřleté, denní, ukončené maturitou Uplatnění: Absolventi jsou určeni pro studium na vysokých školách a vyšších odborných školách s medicínským zaměřením, dále na zdravotně sociálních fakultách, fakultách připravujících učitele zdravotnických předmětů
  2. Název studijního oboru : Ekonomické lyceum. Stupeň získané kvalifikace : Standardní doba studia : 4 roky. Absolvent je středoškolsky vzdělaný pracovník se všeobecnými znalostmi (blížícími se učivu na gymnáziích) a odbornými znalostmi nutnými pro následné studium na VŠ (kromě studia ekonomie, práva nebo cizích.
  3. Absolvent oboru zdravotnické lyceum je po ukončení studia a po úspěšném vykonání maturitní zkoušky připraven především pro další studium na zdravotně sociálních, lékařských, farmaceutických i jiných fakultách vysokých škol a příslušných oborů vyšších odborných škol. Vzdělání vytváří předpoklady i pro uplatnění absolventů na trhu práce na.
  4. Ve školním roce 2015/2016 nebude obor pedagogické lyceum otevřen. Kód oboru vzdělání: 78-42-M/003 Charakteristika oboru: Žáci 4-letého oboru pedagogického lycea si od druhého ročníku volí jednu specializaci z této nabídky: tělesná výchova, humanitní studia nebo živé jazyky. Během studia abso

79-41-K/61 Gymnázium Gymnázium s rozšířenou výukou humanitních předmětů, nabízející žákům sedmých tříd ZŠ šestiletý studijní cyklus, do kterého se mohou absolventi devátých tříd zapojit od třetího ročníku. 78-42-M/003 Pedagogické lyceum Jméno: Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov. Adresa: Denisova 3, Přerov, 75152. Typ školy: Veřejná. Web: www.gjb-spgs.cz . GJB a Střední pedagogická škola nabízí možnost získání všeobecného vzdělání nebo odborného pedagogického. Veliký důraz je kladen zejména na výuku cizích jazyků Sociální činnost - ekonomické lyceum - ZDE; Únikovou hru s tématem minerálů najdete ZDE. Hra běží online, takže nemusíte nic instalovat, ani stahovat. Virtuální prohlídka Gymnázia a Obchodní akademie Hru stáhnete kliknutím na odkaz nebo stažením níže přiložených souborů. Následně je nutné ji rozbalit do nové. Pedagogické lyceum (78-42-M/03) Pedagogické lyceum je typ obecné přípravy na vysoké školy či vyšší odborné školy, zejména na pedagogické a další humanitní obory. Přímé pracovní uplatnění je asistent pedagoga a podle studované specializace i v oblasti zájmového vzdělávání. Charakteristické pro obor jsou dva cizí jazyky (anglický a německý), základ. Přijímací zkoušky nanečisto pro osmileté gymnázium. Přípravné kurzy k přijímačkám pro GY i pro OA - informace na webových stránkách. Zaměření: u oboru obchodní akademie lze vybrat ze dvou zaměření - podnikání a veřejná správa nebo multimédia, u oboru ekonomické lyceum lze vybrat od druhého ročníku zaměření.

Státní symboly – společenská hra – Gymnázium a SOŠPg ČÁSLAV

Co je lepsi? Gymnazium nebo lyceum? - poradna Odpovidat

Je lepší zdravotní lyceum nebo gymnázium? Odpovědi

Gymnázium všeobecné čtyřleté 7842M Lyceum: Studijní obor: 78-42-M/04 Zdravotnické lyceum: fakultách připravujících učitele zdravotnických předmětů nebo sociální pracovníky, případně na jiných souvisejících vysokých školách či studijních oborech.. Ekonomické lyceum. Čtyřletý obor, kód oboru: 78-42-M/02 (pro přijetí z 9. ročníku základní školy) Ekonomické lyceum je přínosem především pro ty žáky, kteří předpokládají, že by pokračovali dále na vysoké škole. Vychází ale vstříc i studentům, kteří chtějí získat širší rozsah znalostí, a mít tak. ZDRAVOTNICKÉ LYCEUM UCHAZEČI O STUDIUM. Obor: Zdravotnické lyceum - 78-42-M/04 Délka vzdělávacího programu: 4 roky Forma: denní studium Dosažený stupeň vzdělání: u končené maturitní zkouškou. Schválením zákona o vzdělávání lékařů a ostatních zdravotnických pracovníků č.96/2004 Sb. se dnes již většina zdravotnických profesí musí připravovat k výkonu.

Re: Přírodovědné lyceum nebo gymnazium? Názor z diskuze

1. Ta se uskutečnila 16. června od 7:15 do 8:00. Potraviny bylo možné odevzdávat na vrátnici školy, kde je naše třída vybírala. Mohli jsme přinést různé trvanlivé potraviny, hygienické potřeby, hračky pro děti nebo poukázky, vše Číst
  2. 79-41-k/41 gymnÁzium S platností od 1. září 2021 bude naše vzdělávací nabídka rozšířena o nový obor GYMNÁZIUM zaměřený na informační technologie. Naše mnohaleté zkušenosti s přípravou absolventů oborů technického lycea a informační technologie hodláme zúročit i v přípravě žáků oboru gymnázia
  3. DOD: 4. 12. 2014; 18. 2. 2015. Podrobné informace k přijímacímu řízení uvádíme na webových stránkách školy. Součástí přijímací zkoušky u oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika je i dramatická výchova, u oboru Pedagogické lyceum je možné volit u PZ mezi výtvarnou nebo hudební výchovou
  4. Aktuální ověřené informace: adresa, telefon, e-mail a provozní hodiny První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové, spol. s r.o., Hradec Králové, Slezské Předměstí. Telefon: 495 543.
  5. Rozdíl mezi gymnázií a Lyceum . Každé nadané dítě, které dokončilo základní školu nebo program, může vstoupit do tělocvičny; gymnázium především poskytuje silné, hluboké teoretické znalosti a připravuje žáka na přijetí na vysokou školu
  6. V závěru shrnujeme, že existují vážné rozdíly mezi školou, tělocvičnou, lyceem. Při výběru typu vzdělávací instituce by rodiče měli vzít v úvahu nejenom prestiž instituce, ale i schopnost dítěte, touhu navštěvovat lyceum nebo gymnázium zvolené jeho matkou a otcem
  7. Lyceum nebo klasické gymnázium. Soňa P. (aknos) ID 89357, mimibazar.cz/aknos (28.2.2019, 22:01) Dcera je 3 - tím rokem na přírodovědném lyceu v Brně

Video: Které školy jsou nejlepší v ČR? Víme to! - Žena

Gymnázium, nebo střední škola? Zbývá měsíc na odevzdání

Pokud chceš studovat matematiku tak máš na výběr gymnázium nebo lyceum. Na gymnáziu dostaneš dobrý všeobecný přehled a v oboru matematiky budeš dobře připraven pro studium na vysoké škole. Já osobně studuji technické lyceum, které je zaměřené na matematiku, fyziku a chemii Všechno, co rozlišuje lyceum od gymnázia, ovlivňuje učební osnovy. V Lyceu je individuální, ale v tělocvičně má široké zaměření Studovat mohou ekonomické lyceum na obchodních akademiích v Lounech, v Mostě a v Žatci nebo technické lyceum na Střední průmyslové škole v Mostě. Na gymnázium je možné se hlásit také v Pacově a v Moravských Budějovicích. Celá nabídka pro kraj Vysočina je k dispozici ZDE

Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola

Řešíme u syna (14 let) střední školu. Už teď má jasno, že se chce profilovat technickým směrem, elektrotechnika nebo IT, chce studovat VŠ. Momentálně je v kvartě 8-leteho gymnázia. Učí se dobře, ale nebaví humanitní predmety. Má dilema, zda pokračovat ve všeobecném studiu na GMN, nebo přestoupit na technické lyceum uživatel eliminován | 22. 01. 2009, 15:52:42 > _Mishullka_ že jasný,že lyceum nebo střední!!no,přece já,takovej odpůrce gymplu !1350

Svůj první školní rok zahájilo Letecké technické lyceum

Zpověď Gymnázium nebo zdravotnické lyceum ? ZPOVĚDNICE

[Pohled studenta] Gymnázium vs

1. Odevzdat přihlášku je možno fyzicky na sekretariátu školy (Po - Pá, od 9:00 do 14:00) nebo elektronicky na adresu ondra.radim@kostka-skola.cz. Přihlášky pouze k profilovým zkouškám lze odevzdat až do 30. července stejným způsobem
  2. Střední pedagogická škola, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary, příspěvková organizace. Lidická 455/40, 360 01 Karlovy Vary. Podmínkou přijetí ke vzdělávání pro obory vzdělání: PŘEDŠKOLNÍ A MIMOŠKOLNÍ PEDAGOGIKA. PEDAGOGICKÉ LYCEUM. SOCIÁLNÍ ČINNOST
  3. Rámcový vzdělávací program (RVP) popisuje závazné výstupy a obsahy vzdělávání na jednotlivých stupních (primární, nižší sekundární aj.) nebo na konkrétních oborech (gymnázium, pedagogické lyceum, sociální činnost) Školní vzdělávací program (ŠVP) si vytváří každá škola samostatně podle požadavků v RVP

Lyceum - Gymnázium Jevíčk

Průmyslovka, lyceum i přírodní škola

1. Lyceum v Praze. Ve školním roce 2012/2013 pražské waldorfské lyceum otevírá jednu třídu s maximálně 32 studenty. K rozdělení do specializací - humanitní nebo přírodovědné dojde na konci druhého ročníku. Přijímací zkouška zahrnuje ústní pohovor, eventuelně test z matematiky a test z českého jazyka
  2. Chcete-li studovat pedagogické, zdravotnické nebo přírodovědné lyceum, přihlaste se ke studiu na IUVENTAS - Soukromé gymnázium a SOŠ, s.r.o. v Ostravě. Obory vzdělávání: Denní studium: Lycea: - pedagogické - zdravotnické - přírodovědné Gymnázium: všeobecné: - čtyřleté - osmileté Dálkové studium
  3. obor Pedagogické lyceum pro školní rok 2021/2022 předpokládaný počet přijímaných uchazečů ve všech kolech: 30 (z toho počet míst na odvolání 0) Uchazeči budou při přijímání ke vzdělávání hodnoceni podle: 1. prospěchu ze základní školy nebo víceletého gymnázia (celkový počet bodů 20
  4. Absolvent oboru zdravotnické lyceum je po ukončení studia a po úspěšném vykonání maturitní zkoušky připraven především pro další studium na zdravotně sociálních, lékařských, farmaceutických i jiných fakultách vysokých škol a příslušných oborů vyšších odborných škol. Vzdělání vytváří předpoklady i pro uplatnění absolventů na trhu práce na.
  5. DOD: 2.12.2015 (pro gymnázium i pro obchodní akademii). Přijímací zkoušky nanečisto: - informace na webových stránkách. Zaměření: u oboru obchodní akademie lze vybrat ze 2 zaměření - podnikání a daně, nebo informační a komunikační technologie, obor ekonomické lyceum je zaměřen na cizí jazyky

Gymnázium 4leté s výukou v anglickém jazyce. Od školního roku 2020/21 otevíráme novou třídu 4letého gymnázia pro 20 žáků. Výuka v tomto oboru probíhá částečně v Aj. Škola usiluje o certifikaci v systému International Baccalaureate Diploma Programme s ukončením studia touto mezinárodně uznávanou zkouškou. Tento obor. Zajišťujeme provoz Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi, v okrese Kutná Hora.Zatímco studium Gymnázia v Čáslavi je všeobecné 4leté nebo 8leté, v oborech Střední odborné školy pedagogické v Čáslavi najdete obor předškolní a mimoškolní pedagogika nebo pedagogické lyceum.Pro informace o přijímacím řízení nebo s dotazy nás neváhejte. Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Čáslav Masarykova 248/24, 28601. odbornou pedagogickou školu či výuku čtyřletého oboru předškolní a mimoškolní pedagogiku a pedagogické lyceum. Pořádáme tematické exkurze, lyžařské, turistické, plavecké a malířské kurzy, výměnné pobyty a sportovní či. Gymnázium, Jevíčko, A. K. Vitáka 452 - Požadavky na uchazeče / přijímací zkoušky. Český jazyk Matematika. Na školní rok 2015 přihlášeno 99, z toho přijato 51 žáků. DOD 5.11. 2015 a 14.1. 2016. V oboru Gymnázium je možnost výběru všeobecného nebo humanitního zaměření. Lyceum se zaměřením přírodovědným a. Gymnasium (or gymnázium, gimnazija, gimnazjum, etc.) is a term in various European languages for a secondary school that prepares students for higher education at a university.It is comparable to the British English terms grammar school and sixth form college, and to US English preparatory high school.Before the 20th century, the gymnasium system was a widespread feature of educational.